Jdi na obsah Jdi na menu
 


EXTRALIGA ŽEN TJ OSTRAVA - OSTRAVSKÝ VOLEJBAL

18. 10. 2012

Ostravské volejbalistky úvodní zápas extraligy prohrály, přesto chtějí do play off minimálně ze sedmého místa

Ženská extraliga začala včerejší předehrávkou 3. kola mezi hráčkami SG Brno a TJ Sokol Frýdek Místek. Dnes se naše nejvyšší soutěž rozjela naplno a vstoupily do ní i hráčky TJ Ostrava. Premiéra ostravským volejbalistkám nevyšla, tým pod vedením trenéra Pommera prohrál hladce na půdě Frýdku Místku ve třech setech. Představme si dnes tým TJ Ostrava.

TJ Ostrava pro letošní sezónu posily nenakupovala, protože může spoléhat na vlastní mládežnickou líheň. Z juniorského týmu vedeného Jiřím Kozlem přešly do ženského „áčka“ juniorské reprezentantky Hana Čuboňová a Kateřina Zemanová, dále pak Markéta Kukučová a Veronika Šípová. Ostravu naopak opustily Lucie Piňosová (TJ Sokol Šternberk), Kristýna Lindovská (Washington – sportovní stipendium) a Markéta Krotká (Orlová).

Ostravský tým povedou v letošní sezóně hlavní trenér Zdeněk Pommer a jeho asistent Lukáš Spáčil. Cílem ostravského týmu je účast v play off. I Ostrava si je však vědoma toho, že osmé místo neskýtá nejlepší vyhlídky na postup mezi nejlepší čtyřku extraligy, osmý tým totiž s největší pravděpodobností narazí na pět sezón „nepřekonatelný“ Prostějov.

Ostrava sice ve svých řadách momentálně nemá hráčku, která by sbírala zkušenosti v národním týmu žen, v mládežnických reprezentacích se však kromě již zmiňovaných Zemanové a Čuboňové objevuje i Adéla Borovcová (RD kadetek). 

 

 

                                                                                           RADEK KRPÁČ